Mançester Siti kalon Evertonin, kreu pronë ‘qyteti’

Premier League: Everton-Siti 1-3.

Siti me Foden, Mahrez dhe Bernardo Silvën, mposhtin skuadrën blu nga Liverpuli. 10 pikë më shumë se ndjekësi dhe 16 pikë më shumë se Liverpul i Klop.

Në Premier League ndeshja mes Bërnlit dhe Fulham për javën e 24 në Angli ia lë vendin supertakimit Everton- Mançester Siti i cili përfundoi 1-3

Skuadrat e fundit në tabelë, mbyllen 1-1 teksa fillimisht shënoi Ola Aina (49′) për Fulham ndërsa barazoi barnes për Bërnlin 4 minuta më vonë (53).

Ndërkaq Siti për javën e 24-ët, nuk e vendos në diskutim triumfin ndaj formacionit të Ançelotit. Pas barazimit 1-1 në 45 ‘ e para, në të dytën qytetarët shënuan dy herë duke mbyllur 1-3.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!