Bajerni kërkon finalen, Al Ahli…

Sot në 19:00, Bajerni favorit absolut në ‘Ahmed bin Ali Stadium’ (Katar) ndeshet me Al Ahli.

Sot në Katar, gjysmëfinalja e dytë e Botërorit për Klube ndërmjet Al Ahli dhe Bajernit të Mynihut. Dje, Tigres skuadra meksikane, kaloi në mënyrë surprizë përmes një penalltie kampionët e Libertadores brazlianët e Palmerias 0-1 në të 54′-ën duke pritur finaen e 11 shkurtit.

Duke folur për ndeshjen e sotme drejtori ekzekeutiv i bavarezëve
Karl Hajnz Rumenige tha:

“Ata kanë një traditë të madhe dhe tridhjetë milion tifozë vetëm në Egjipt. Mezi presim të luajmë këtë finale, për të cilën do të luajmë me respektin më të madh për kundërshtarët tanë. Një nder i madh për të garuar me ta për një vend në finale “, deklaratat e tij, raportuar në faqen zyrtare të klubit gjerman.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!