Bajern në finale, Levandovski dy gola

Botërori i Klubëve:
Al Ahli- Bajern 0-2. Në finale: Bajern-Tigers (11 shkurt)


Pamje magjike vijnë nga Katari teksa në impiant u panë një numër i konsiderueshëm tifozësh. Provë e madhe e rikthimit të njerzëve në tribuna.

U luajt sot në Ahmed bin Ali Stadium’ të Katarit, gjysmëfinalja e dytë e Botërorit për Klube ndërmjet Al Ahli dhe Bajernit të Mynihut.

Ndeshja mori udhë në të 17-ën kur sulmuesi më i mirë në kontinent i edicionit të kaluar Robert Levandovski gjeti golin për Bajern Mynih pas asistit të Gnabrit.

Është po numri 9-të , Levandovski i cili shënon dhe të dytin në të 86-ën pas një pasimi të saktë të Leroi Sane. Goditja me kokë te shtylla e dytë vrastare për ekipin egjiptian. Final Al Ahli- Bajern 0-2.

Sakaq, në impiantin modern aty ku do të luhen takime të fazës finale të Botëroit ‘Katar 2022’, u panë tifozë të shumtë. Në unison me rregulloren e FIFA-s dhe shëndetit publik ndaj pandemisë globale.

Dje, Tigers skuadra meksikane, kaloi në mënyrë surprizë përmes një penalltie kampionët e Libertadores brazlianët e Palmerias 0-1 në të 54′-ën.

Tigers- Bajern, finalja me 11 shkurt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!