U gjet i dopuar, Onana 1 vit pezullim

U dënua 12 muaj, shefi ekzekutiv i Ajaksit, Edvin Van Der Sar: ‘Nuk jemi absolutisht dakort me dënëmin aq të gjatë”

Organi disiplinor i UEFA-s ka vendosur një pezullim 12-mujor për portierin e Ajaksit Andre Onana për shkeljen e rregullave të dopingut.

Pas një kontrolli të befasishëm më 30 tetor të vitit të kaluar, prania e substancës furosemide u gjet në urinën e lojtarit. Pezullimi është efektiv nga sot dhe zbatohet për të gjitha aktivitetet e futbollit, si kombëtar ashtu edhe ndërkombëtar.

Është klubi i Ajaksit që raporton në rrjete:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!