Palmerias triumfi në Libertadores

Finale e Kupës Libertadores në ‘Maracana’: Palmerias- Santos 1-0

Palmerias fiton Kupën Libertadores ndaj Santos në edicionin e 61 të kësaj kupe organizuar nga CONMEBOL në Amerikën e Jugut. Për herë të dytë pas 21 viteve.

Një sfidë e çmendur e cila vendoset në minutën e 90+9 nga Breno Lopez.

Finalja e Kupës Libertadores u zhvillua në rang klubesh të Konfederatës CONMEBOL në Maracana të Rios në Brazil.

Ndeshja është shoqëruar nga tensioni i vazhdueshëm dhe në fund ata që kanë festuar ishin lojtarët e Palmerias.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!