Çelsi zgjat me Zhorzhinjon e Tigao Silvën


Çelsi bie dakort me Tiago Silvën dhe Zhorzhinjon per të zgjatur kontratën me skuadrën londineze.
Mësohet se menaxheri Tuhel ju kerkon një zgjatje kontrate Silvas dhe brazilianit Zhorzhinjo dhe këtë e ka bërë fill pas barazimit të arritur ndaj Uolves në Premier League.

Në këtë mënyrë Zhorzhinjo zgjati kontratën deri në vitin 2025 ndërsa mbrojtësi veteran Tiago Silva deri në vitin 2023.

Në fakt diçka e pritshme teksa i sapoemruari si menaxher-trajner i bluve Tomas Tuhel, nuk do mund të evitonte futbollistë që ka punuar në të shkuarën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!