Ndjek Sebajos, Odegard te Arsenali

Martin Odegard është një lojtar i ri i Arsenalit. Kjo u njoftua nga klubi anglez përmes kanaleve të tij zyrtare. Norvegjezi arrin në huazim nga Real Madrid dhe do të qëndrojë me Topçinjtë deri në fund të sezonit dhe ka zgjedhur numrin 11.

Më herët futbollisti 22 vjeçar ishte në huazim te Real Sociedad por Zidan vendosi ta riktheje te madrilenët në fillim të edicionit. Pa mundur ti japë minuta. Kështu Odegrad kalon te Arsenali në huazim aty ku do të gjëjë të huazuarin tjetër nga Reali, Dani Sebajos.

Natyrisht do jetë shok skuadre edhe me shqiptarin Granit Xhaka.Edhe klubi i Real Mdarid njoftoi në zyrtare kalimin e lojtarit te londinezët e Artetës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!