Ekuban i jep Superkupën Trabzonsporit

Superkupa e Turqisë: Bashaksehir- Trabzonspor 1-2

Kaleb Ekuban i jep trofeun e Superkupës së Turqisë skuadrës së Trabzonsporit.

Ish-sulmuesi i Partizanit u përfshi në formacionin e javës bashkë me mbrojtësin Dardan, Hadërgjonaj ndërsa sot në Stamboll, në stadiumin ‘Atataurk’, shkëlqeu sërish teksa shënoi golin e dytë të Trabzonsoprit në minutën e 85-të.

Një finale e cila nisi me lojë të kujdesëshme dhe skuadrat që rrezikojnë pak. Pas fraksionit të parë 0-0, e dyta nis me vrull dhe në të 47-ën, Tavares kalon përpara miqtë. Nuk vonon dhe autogoli i Ba në të 58′, i jep barazimin Bashaksehirit.

Kur loja po shkonte drejt fundit, vendos Ekuban. Trabzonspor merr trofeun e Superkupës së Turqisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!