Interi në gjysmëfinale, Zlatan gol dhe të…kuq

Kupa e Italisë: Inter- Milan 2-1

Në Itali derbi i Kupës Inter Milan i shkoi Interit i cili u kualifikua me përmbysje në një sfidë që i pati të gjitha. Goli i Ibrahimoviç, dy kartonët e verdhë të tij dhe zëvendesimi i gjyqtarit kryesor nga Roma, Valeri i cili pësoi tërheqje.

Në fund teksa u shtuan 10 minuta, Eriksen i futur pak minuta nga fundi gjeti golin e fitores. Danezi pas një goditje dënimi nga jashtë zone, godet me të djathtën duke e kaluar topin në këndin e majtë të portës. Një supergol.Më parë për Interin kishte barazuar Lukaku me penallti.

Nesër dy takime të tjera: Atalanta-Lacio dhe Juve- SPAL ndërsa të enjten mbyll Napoli me Specian.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!