Kjo javë vendimtare për…titullin

Tani jemi para faktit. Me 15 javë të luajtura në Superiore,10-të skuadrat elitare, në një mënyrë, kanë profilizuar pozicionet e tyre në tabelë.

Përpos Vllaznisë ndërsa ka ruajtur njëtrajtëshmërinë e kryesuar renditjen, të tjerat janë kapluar shpesh nga faza të ndryshme ulje- ngritje ku kriza ka qënë prezente thuajse te të gjitha. Ku më shumë e ku më pak.

Me merkaton e janarit hapur, Tirana, Partizani e ndonjë ekip tjetër, mund të përmirësojë rendimentin për pjesën tjetër të garës pasi kanë afruar disa futbollitë cilësorë por dhe mund të rrëmbejnë sërish ndonjë lojtarë me peshë.

Pas fitores në derbi, të kuqtë shihen si rivali i parë i shkodranëve që me gjasë janë duke i besuar kontigjentit aktual duke mos afruar ndonjë futbollist cilësorë.

Në vijim, për tu parë ecuria e skuadrave si Teuta, Laçi, Kukësi e Tirana. Në fund, Kastrioti, Bylis, Skënderbeu dhe Apolonia. Me shumë mundësi ky kuartet, do ndajë fundin e sezonit të 82-të.

Gjithësesi të dielën dhe të hënën e 16-ta.

24 janar:

13:45 Kukësi- Bylis

13:45 Skënderbeu- Apolonia

16:45 Vllaznia- Kastroti

25 janar:

13:45 Tirana- Laçi

16:45 Teuta- Partizani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!