Aston Vila, 10 lojtarë me infeksion, Murinjo thumba…

Një tjetër ndeshje e Premier League u shty për shkak të COVID-19. Ndeshja midis Aston Vilës dhe Totenhem, e planifikuar për të mërkurën në mbrëmje, nuk do të luhet:

Premier League ka kërkuar që të spostojë ndeshjen për shkak të një shpërthimi të koronavirusit te Vila ndërsa u konstatuan 14 raste pozitiviteti nga të cilat dhjetë ishin futbollistë.

Sidoqoftë, ekipi i Mourinjos nuk do të mbetet statik, pasi do të rikuperojë derbin kundër Fulham, i planifikuar fillimisht për 30 dhjetor, por i shtyrë pas shpërthimit të Koronavirusit te fqinjët londinezë.

Për shkak të këtij impenjimi, ndeshja e Fulham -Çelsi e ditës së premte është shtyrë për të shtunën.

Sakaq, nuk kanë munguar thumbimet e Zhoze Murinjos në adresë të krerëve të Premier League.“Unë mendoj se ishte një gjë shumë joprofesionale të vendosje për të shtyrë ndeshjen, por kjo ndodhi”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!