Mundet Liverpul,trajneri i Sauthempton në lot

Sauthempton- Liverpul 1-0

Deni Ings që nga minuta e dytë shënoi golin e vetëm të ndeshjes Sauthempton- Liverpul duke i shënë shnëjëtorëve tri pikë të vyera ndaj kampionëve në fuqi.

Një ndeshje me ritëm të lartë e cila u shoqërua edhe nga loja e fortë fizike lejuar nga gjyqtari Meriner. te reds në fushë gjatë pjesës së dytë edhe Xherdan Shaqiri.

Në fund, ndërsa shifrat mbetën 1-0 për vendasit, trajneri i të zotëve të shtëpisë austriaku Hasentutël, shërtheu në lot. sauthemton pranë zonës euro vendi i 6-të ndërsa Liverpul, mbete në krye bashkë me Junajtid i cili ka një takim më pak me 33 pikë.