Kampionët janë…anglezët

Do të jenë 4 duele sot në Premier League e cila luan javën e 17-të të nisur dje me dy përballje.

Në fushë, duke nisur nga ora 13:30, Totenhem Hotspur me Lids Junajtid. Katër ndeshje pa fituar skuadra e Murinjos dhe kreu që largohet me 7 pikë. Përballë debutuesi Lids me Bielsean në timon dhe shqiptarin nga Maqedonia e Veriut Alioski në fushë.

Më vonë zbresin në terren :Kristal Palasë-Shefild Utd, Brjaton-Uolves dhe Uest Bromuiç- Arsenal. Skuadra e topçinjëve të Londres vjen pas dy fitoreve radhazi.

Ndeshjet sot:

Totenhem- Lids 13:30

Kristal Palasë-Shefild Utd 16:00

Brjaton-Uolves 18:30

Uest Bromuiç- Arsenal 21:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!