Barcelona nuk kalon, Arsenali del nga kriza

Arsenal mbyll me dinjitet 2020-ën në Premier. Pas një morie dështimesh dhe mungesë pikësh, formacioni i Artetës ia ka dalë të marrë tri pikë sot ndaj Brajtonit duke fituar 0-1.Rashford nderon Junajtid në të 93-ën duke shënuar golin e vetëm të takimit.

Ecën me tri pikë në transfertë edhe Lids. Skuadra e Bielsesë, sillet si skuadër e madhe ndërsa shpartallon 0-5 Uest Bromuiç.

LaLiga, dështimi vjen nga Karcelona. katalanasit pa mesin dhe gjysmën e ekipit nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 me Eibarin në Camp Nou…

Sevilja ‘heq’ qafe Vijarrealin 2-0.

Premier League:

Brajton- Arsenal 0-1

Bërnli- Shefild Utd 1-0

Sauthempton-Uest Ham 0-0

Uest Bromuiç-Lids 0-5

Mançester Junajtid- Uolvës 1-0

La Liga Santander:

Sevilja-Vijarreal 2-0

Barcelona- Eibar 1-1

Kadiz- Vajadolid 0-0

Levante- Betis Sevilja 4-3

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!