Partizani shkatërron Kukësin,Teuta rekord barazimesh në shtëpi

Partizani i jep një goditje të dytë Kukësit pas asaj të fazës së parë. Në ‘Elbasan Arena’, skuadra e kuqe, shpartalloi 4-1 verilindorët me gola të shënuar nga Asani në të 37, Bitri në start të pjesës së dytë (48′) Bardhi në të 70-ën dhe Mala me penallti në të 79′. Ibrahimi me penallti në 92-ën golin e vetëm të Kukësit.

Në sfiden tjetër, luajtur në ‘Niko Dovana’ mes Teutës dhe Tiranës, ndeshja nisi me një gol të shpejtë të bardhebluve ndërsa pas aksionit me klas të Ernest Muçit nga e majta,asistimit për Grent Halilin dhe 0-1 në minutën e dytë.

Në pjesën e dytë, Kapllani për durrsakët barazoi në të 70-ën.Megjithë përpjekjet e vendasëve, gola të tjerë nuk pati. Teuta futet në histori për rekordin e barazimëve në shtëpi.

Ndeshje ora 16:45.

Partizani- Kukësi 4-1

Teuta-Tirana 1-1