Eduart Rroca dy gola për Istanbulspor…

E çfarë rëndësie ka se si përfundoi ndeshja…. (3-3)

Istanbulspor ndërsa po luan këto çaste me Bursaspor për Ligën e Parë turke po udhëheq me dy gola të shpejtë.

Dhe kush është autori? As më pak e as më shumë por ish numri 10-të i Kukësit dhe 61 aktual te skuadra turke, Eduart Rroca. Goli i parë erdhi në minutën e 5-të ndërsa pas 7 minutave në të 12-tën, sërish Rroca realizon të dytin.

Me Istanbulspor luan edhe Kristal Abazaj. Sikurse Rroca edhe tropojani po aktivizohet në këtë ndeshje.

Në fund, në mënyrë surprizë, skuadra shqiptare edhe pse udhëhoqi deri në 3-0 kur luhej e 71-ta, në fund u barazua për rezultatin final 3-3.