Europa, spikat Everton-Arsenal e Leverkusën- Bajern

Dhjetori vijon të jetë muaji i ngjeshur me ndeshje futbolli jo vetëm në Shqipëri por dhe në kontinent. Në elitën europiane Premier League, Bundesliga, La Liga dhe Seria A, vijnë me sfida interesante ku Everton-Arsenal në Angli dhe Leverkusën- Bajern Mynih në Gjermani pikasin më shumë. Edhe Barcelona-Valencia intriguese…

Premier League

Kristal Palasë- Liverpul

Sauthempton- Siti

Everton-Arsenal

Njukasëll-Fulham.

Bundesligë:

Lajpcig- Këln

Gladbah- Hofenheim

Shalke- Bielefeld

Mainz-Verder

Augsburg-Eintraht

Leverkusen-Bajern Mynih

La Liga:

At. Madrid- Elce

Barcelona- Valencia

Levante-Sociedad

Osasuna- Vijarreal

Sevilja- Vajadolid

Seria A:

Fiorentina- Hellas Verona

Sampdoria-Krotone

Parma- Juve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!