E mërkura e rrebeshtë…

Nuk ka kohë për frymëmarrje. Edhe pse sinoptikanët kanë lajmëruar për mot me shi…

Kategoria Superiore, java e 7-të, do të zbresë në fushë të mërkurën me 5 sfidat e programuara nga Sektori i Garave.

Vllaznia kryesuese, luan në Kamzë me Kastriotin një duel të gjithin për tu ndjekur. Të dyja skuadrat kanë befasuar opinionin sportiv me atë ecuri fantastike të 6 javëve të para.

Në ‘Adush Muça’, Bylis në kërkim të fitores së parë sezonale. Murataj, Ndreca, Mëllugja e të tjerë lojtarë cilësorë të mallakastriotëve për të kaluar Kukësin e 10 pikëve.

Laçi- Tirana dhe Partizani-Teuta duelet kryesore të javës së 7-të. Bardhezinjtë dhe bardheblutë shumë larg pretendimëve të fillim sezonit ndërsa në ‘Elbasan Arena’ Partizani për të mos i ikur progresit. Teuta ‘detyrim’ fitoren.

Në ‘Loni Papuçiu’, Apolonia-Skënderbeu ose sfida e talentëve të reja. Në mes, beteja për t’i ikur fundit me bardhejeshilët që ende nuk kanë fituar në këtë debutim.

Kategoria Superiore, Java e 7/ 09.12.2020

13:45

Bylis-Kukësi                          

Kastrioti-Vllaznia  (Kamzë)         

Laçi-Tirana                           

Apolonia-Skënderbeu  

16:45        

Partizani-Teuta  (Elbasan Arena)            

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!