Vllaznia merr kryesimin, Skënderbeu…

Kategoria Superiore, java e 6-të:

Vllaznia- Bylis 1-0 (Imami 51′) Skënderbeu- Laçi 1-1 (Mara 72’/ Harmon 92′)

Shkodër:

Vllaznia drejtohet nga Plori, trajneri Brdariç me probleme shëndetësore…

Eni Imami gjën golin e parë me fanellën e re të Vllaznisë.Goli vendimtar erdhi në minutën e 51-të, teksa mbrojtësi fitoi duelin ajror me kundërshtarët te shtylla e parë duke goditur saktë me kokë.

Deri në fund nuk ka gol të dytë dhe shkodranët me tri pikë sot, marrin sërish vendin e parë në klasifikimin provizor me 13 pikë.Bylis, ndryshe nga edcioni i kaluar e ka nisur jo mirë dhe renditet në vendin e parafundit me katër pikë.

Korçë:

Skënderbeu u shfaq mjaft kompetitiv sot në ndeshjen ndaj Laçit. Në shumicën e kohës vendasit u panë më kërkues dhe në mesin e pjesës së dytë shënuan një eurogol me Marën.

Kurbinasit u zgjuan dhe individët nisën ti japin më shumë besim grupit i cili nuk di të funksionojë si tilllë. Albion Marku, Mazrekaj dhe Harmon me golin e barazmit në të 92-tën, shpëtuan bardhezinjtë nga dështimi i sotëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!