Lëv nuk lëviz, DFB e konfirmon

Jashtë axhende në Frankfurt sot u zhvillua një takim midis trajnerit të Gjermanisë, drejtorit teknik të DFB, Oliver Bierhof, presidentit Fritz Keler, zëdhënësëve Peter Peters dhe Rainer Koç dhe arkëtarit Stephan Osnabruge.

Ishte kërkesa e publikut gjerman që kërkoi të shkarkojë teknikun…

Një lojë nuk mund dhe nuk duhet të jetë një masë e performancës së përgjithshme të ekipit kombëtar dhe ekipit kombëtar, njoftoi DFB.

Bordi Ekzekutiv ra dakord se ajo që vlen është puna cilësore e stafit trainues, marrëdhënia e shkëlqyeshme midis ekipit dhe trajnerit dhe një koncept i qartë i veprimeve të së kaluarës dhe të ardhmes”, tha DFB në një deklaratë.

DFB shtoi se Lëv i ka përmbushur të gjitha qëllimet, siç janë kualifikimi për në EURO, qëndrimi në elitën e Ligës së Kombeve, si dhe pozicionin në vazon 1 për kualifikimet e Kupës së Botës 2022.

Lëv mori drejtimin e ekipit kombëtar gjerman në 12 korrik 2006 pas Kupës së Botës në Gjermani dhe largimit të Jurgen Klinsman.

Nën drejtimin e ish trajnerit të Shtugart, ‘pancerat’ fituan Kupën e botës në 2014.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!