Superiorja pa ndalesë, sot 5 duele…


Java e 4-ët: Tri takime e para nisin në 13:45 ndërsa Kukësi-Laçi dhe Teuta- Vllaznia në 16:45.

Superiorja me galopim të shpejtë. Humbja e kohës me bojkotin pa vlerë por dhe ndalesa prej ndeshjeve të Kombëtares, i ka shtyrë drejtuesit e garës të dendësojnë takimet e parashikuara në kalendar dhe të luajnë çdo tri-katër ditë.

Kështu sot të pesta sfidat pritet të japin maksimumin në fushë. Dueli i ‘Niko Dovana’-s ndërmjet Teutës dhe Vllaznisë kryesuese, merr vemendje maksimale. Në ‘Elbasan Arena’ Laçi udhëtues dy herë brenda tri ditëve. Të dielën luajti me Partizanin, sot e pret Kukësi.

Garë e ndezur pritet dhe në Apolonia- Partizani e Skënderbeu- Kastrioti.

Tirana ndaj Bylis në tapetin e ri të ‘Selman Stërmasit’. Për një fillim të ‘ri’…

Programi sot:

Apolonia-Partizani

Tirana-Bylis

Skënderbeu-Kastrioti

Kukësi-Laçi

Teuta-Vllaznia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!