Champions, PSG me mision, Uzuni…

Rikthehen takimet e Champions League për takimet në grupe. Sipas formulës kjo javë përkon me takiet e 4-ta duke nisur kështu me ndeshjet e ‘kthimit’. Juve pret Ferencvarosh të Hungarisë aty ku aktivizohet futbollisti kuqezi Myrto Uzuni.

Megjithatë takimi me pritshmëri të lartë duket si mes PSG dhe Lajpcig i cili i përket grupit H. Pas paraqitjeve zhgënjyese të deritanishme, kampionëve të Francës, i’u bën punë vetëm fitorja.

Barça ndihet e sigurtë në klasifikim dhe duket se do të jetë me disa ndyshime në Kiev ndaj Dinamos vendase. Me interes edhe përballjet Junajtid- Bashaksehir, Krasnodar- Sevilja apo Lacio- Zenit.

Në dy fasho oraresh, programi për sot:

18:55

Krasnodar-Sevilja

Rëne-Çelsi

21:00

Dortmund-Klub Bryzh

Dinamo Kiev-Barcelona

Juventus-Ferencvarosh

Lacio-Zenit

Mançester Junajtid-Bashaksehir

PSG-Lajpcig

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!