Isko, ‘i persekutuari’ gati largimi nga Reali

Zidan e sheh të “njerkës”, mesfushori pritet të largohet në janar.

Nëse ka një futbollist të ‘përndjekur’ te Real Madrid ai është mesfushori i kombëtares iberike Isko. Sidomos me teknikun Zinedin Zidan në timon.

Me vetëm 261 minuta në fushë, të shpërndara në 6 takime në kampionat, e ardhmja e 28 vjeçarit duket se është larg Madridit. Ai nuk ka luajtur në Champions League dhe marrëdhëniet teknik-futbollist me Zidan janë në kufinjtë më të përkeqësuar se kurrë.

Një situatë e vështirë, e cila, sipas ‘Marca’, do ta shtyjë Iskon të largohet që në janar. Babai i tij, i cili figuron dhe agjenti i tij, tashmë ka kontaktuar me menaxhmentin e Real Madrid për të shqyrtuar mundësitë përpara tregut të transferimeve të janarit.

Pista kryesore shihet Anglia aty ku Isko është lakuar si afrim te disa ekipe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!