Stroll ‘Pole Position’ në Turqi

Lens Stroll, kanadezi i Racing Point i cili pak javë më parë kaloi COVID-19, niset i pari nga pista turke.

Pole në Stamboll për Lens Stroll i cili mund super favoritin holandez maks verstapen me 290 të mijtat dhe i jep një pole position’ ëndrrash Racing Point

Edhe Serxhio Perez (+1.556) në grilen e parë teksa niset i treti. Aleksander Albon gjithashtu gjen lavdi në pisten e lagur turke që mbyll i katërti.

Sakaq, Luis Hamilton me Mercedes, niset i gjashti.Ferrari me Fetel e Leklerk zhgynjyen duke marrë vendet 12 dhe 14. Moti me shi dhe furtunë, i bëri të vështira kualifikueset.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!