Kupa, 8 skuadra presin shortin…

Me ndeshjen e fundit Laçi-Egnatia (3-1 në shtesë) , u përcaktuan ekipet që do të ecin më tej për Kupën e Shqipërisë.

Padyshim zhgënjimi më i madh i këtij turi të dytë ishte eleminimi i Tiranës kampione nga Korabi i Peshkopisë në ‘Skënder Halili’ çka solli edhe largimin e Egbosë dhe rikthimin e Nevil Dedes në timon.

Po në këtë tur, befasoi edhe Bylis teksa u kalua nga Dinamo ‘italiane’. Vllaznia ecën me galopim të jashtëzakonshëm, 8 gola Elbasanit.

Kështu,Kukësi, Laçi, Teuta, Partizani, Vllaznia, Skënderbeu, Dinamo dhe Korabi, 8 skuadrat që pritet të shortohen lirshëm në Sektorin e Garave për të vijuar me turin çerekfinal.

Në këtë edicion të 69-të teksa luhet sërish (çerekfinale dhe gjysmëfinale) me një takim, skuadrat më së shumti duket se janë të interesuara për fatin e të luajturit në shtëpi ose jashtë…

Ndërkaq,me Kupën që kthehet në mars 2021, protagonistët do t’i kthehen kampionatit teksa pas një jave, merr udhë java e tretë e sezonit të 82-të të Kategorisë Superiore.

Skuadrat e kualifikuara në çerekfinale:

Kukësi

Laçi

Teuta

Partizani

Vllaznia

Skënderbeu

Dinamo

Korabi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!