Maradona 19 vite larg fushave


Si sot, në 10 nëntor 2001, Maradona i tha “lamtumirë” futbollit para 50,000 spektatorëve në stadiumin ‘Bombonera’ me Boka Xhunios.

Këto ditë Diego Armando Maradona po kalon momente të vështira pasi fillimisht u shtrua në spital dhe më pas u operua në kokë për mpiksje gjaku.

Tashmë legjenda e gjallë e futbollit ndërkontinental, është duke u trajtuar nga mjekët në kushte shtëpie dhe sipas tyre Maradona është drejt përmirësimit të suksesshëm.

Mirpo si sot 19 vite më parë, Diego ka datën e shënuar të ndarjes nga futbolli i luajtur.

Më saktë në 10 nëntor 2001, Maradona i tha “lamtumirë” futbollit para 50,000 spektatorëve në stadiumin ‘Bombonera’ me Boka Xhunios. Lotët shoqëruan jo vetëm publikun, familjarët por dhe vetë El Pibe D’oro’n.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!