Kumbulla në krah të De Ligt…

Të gjithë janë të bindur se shqiptari i Romës, Marash Kumbulla, po futet me shpejtësi në sallonet e mëdha të futbollit modern.

Në skuadrën e 468 milon eurove, përfshihet edhe Marash Kumbulla. Bëhët fjalë për një formacion deri në moshën 21 vjeç të Seria A të formatuar dhe të publikuar nga ‘Transfermarkt’ ku përparësi merr vlera e çdo lojtari.

Mbrojtësi kuqezi i Romës i vlerësuar me 25 milion, vendoshet krah De Ligt në qëndër të mbrojtjes.

Në këtë 11-she asistojnë Donaruma, De Ligt, Kumbulla,Elmaz, Tonali, Hakimi, Bastoni, Zaniolo,Leao,Ozimhen,Kulusevski.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!