Kelaifi fiton gjyqin: ‘Vendimi ishte fitore’

Naser Al-Kelaïfi, presidenti i Paris Saint-Germain, mori pafajësinë pas një gjyqi të mbajtur muajin e kaluar para Gjykatës Federale Penale në Bellinzona.

Prokurori zviceran kishte kërkuar njëzet e tetë muaj burgim, me pezullim të pjesshëm të dënimit, të numrit 1 të klubit parisien për çështjen “FIFAgate”

Sipas TMW, Al-Khelaifi u dënua për korrupsion në hetimin për dhënien e të drejtave televizive për Kupën e Botës 2026 dhe 2030 (për zonën e Lindjes së Mesme dhe Afrikën e Veriut), si drejtues i beIN Media Group.

Pas katër vjet akuzash të pabaza, akuzave false dhe sulmeve të vazhdueshme ndaj reputacionit tim, sistemi gjyqësor më ka pastruar plotësisht. Vendimi i sotëm është një fitore,” tha ai duke u shfaqur mjaft i kënaqur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!