Zidan karikon Realin, ndaj Gladbah për tri pikë

Nesër Real Madrid do luajë në Champions Legaue takimin e dytë në grupin B ndaj Borusia Mynshengladbah në transfertë. Sfidë determinante për kampionët e Spanjës pas humbja me ukrainasit e Shahtjor, e ka vënë në pikëpyetje kualifikimin.

Zidan në vigjilje të takimit thotë se Realin e pret një ndeshje e vështirë në Gjermani dhe se Gladbahu është një skuadrër e denjë. Fitoren në fundjavë në klasike me Barcelonën, ‘Zizu’ kërkon ta ketë si bonus për të inkurajuar skuadrën.

Zidan:

Ne e dimë situatën tonë dhe e dimë se çfarë gare duhet të bëjmë. Gladbah është një ekip i vështirë por duhet të shikojmë vetëm dhe vetëm atë që dimë të bëjmë. Dhe kjo vlen për çdo ndeshje tjetër që vjen.

Ne nuk duhet të mendojmë për atë që kemi bërë në të kaluarën, siç është fitimi në klasike, por gjithmonë duke synuar të fitojmë ndeshjen tjetër. Nga ndeshja kundër Barcelonës na mbetet vetëm të marrim qëndrim dhe performancë “.

Zidan përqendrohet në praninë e Eden Hazard në grup: “Nëse ai është me ne, kjo është për shkak se është mirë. Është një lajm i mirë për të gjithë Realin. Ne jemi të lumtur që e kemi në dispozicion. Do vendosim nesër për të. E rëndësishme është që ajo të jetë përsëri në dispozicion “.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!