Morata ‘ëmbëlton’ Pirlon, Zenit e pëson në fund

Champions grupe: Dinamo Kiev- Juventus 0-2, Zenit- Bryzh 1-2

Andrea Pirlo ëmbëltohet në filxhanin e parë të vërtetë e ku ka më bukur që shijen ta ndjejë pranë ish mësuesit të tij ‘plak’ Luçeskut. Kësaj ardhe në rolin e holmologut te blutë ukrainas.

Skuadra e tij Juventus me dy gola të spanjollit Alvaro Morata përmbush misionin e ditës së parë të ndeshjeve në grupe ndaj Dinamos së Kievit. Fillimisht Morata ndjek një top të kthyer nga portieri dhe më pas në të 84 me kokë bën 2 për bardhezinjtë.

Në sfidën tjetër të orës 18:55, Klub Bryzh mundi në ‘Shën Petersburg’ Zenitin vendas në limite të kohës shtesë. De Ketelarë në të 93-ën, i dha suksesin e tri pikëve belgëve teksa në 63-ën shënuan 0-1 me Denis dhe në 74- një tjetër gol në portën e tyre (autogol Horvat) për 1-1. Por në të 93′-ën ia dolën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!