Liga e Kampionëve, shtohen pjesëmarrëset

“Daily Telegraph” në një ekskluzive ka publikuar pasditen e sotme se UEFA po shqyrton mundësinë që kompeticioni i Champions League të shtohet dhe me 4 skuadra të tjera.

E gjitha kjo sipas britanikes do të nisë përgjatë edicionit 2024-25. Një nismë e cila në kohë pandemie globale duket jashtë mode.

Kompeticioni do të zhvillohet me 9 grupe. Një diskutim i tillë është përmendur gjatë janarit nga presidenti Ceferin por kreu i UEFA-s, nuk është shprehur asnjëherë rreth mundësisë së shtimit të skuadrave në Ligën e Kampioneve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!