Shkëlqen Verner, por Çelsi s’ka ‘bravë’

Shkëlqejnë lojtarët gjermanë të afruar gjatë kësaj merkatoje Verner dhe Havertz por Çelsi i Lampard nuk mund dot Suthemptonin. Shifrat në fund 3-3.

Golat në këtë takim u shënuan nga Timo Verner (15’, 28’) dhe Kai Havertz (59’) për blutë, ndërsa për Southamptonin shënuan Deni Ings (43’), Adams (57’) dhe Janik Vestergard (90+) .

Pas barazimit në derbi gjatë mesditës Everton- liverpul 2-2, Siti i Guardiolës nuk lë vend për surprizë në duelin em Arsenalin pak orë më vonë. ‘Qytetarët’ fitojnë minimalisht 1-0 me një gol të Sterling.

Takimi fundit i ditës së sotme,Njukasëll- Mançester Junajtid përfundoi 1-4.

Shifrat:

Everton- Liverpul 2-2

Mançester Siti- Arsenal 1-0

Çelsi- Sauthempton 3-3

Njukasëll- Junajtid 1-4

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!