Lajpcig tri pikë për kreun, Dortmund…

Bundesliga java e 4:

Ndonëse pritej që Dortmund të ndalej në Hofenheim, kjo nuk ka ndodhur. të verdhët e Favre, kanë fituar 0-1.Bajerni vijon të shënojë fitore të thella dhe Levandaovski që realizon dy golëshin e radhës..

Edhe sot mundi në udhëtim Bilefildin 1-4. Lajpcig edhe pasi ka shitur Timo Verner, ecën me hap të sigurtë. Sot fiton në Bavari me Augsburg 0-2 duke marrë kryesimin e Bundesligës.

Shifrat:

Augsburg-Lajpcig 0-2

Hertha- Shtugart 0-2

Hofenheim- Dortmund 0-1

Mainz- Leverkusen 0-1

Fraiburg- Verder 1-1

Arminia Bilelefild-Bajren Mynih 1-4

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!