Lituani- Shqipëri: Reja hedh në fushë më të mirët…

Kombëtarja kuqezi me Rejan në krye pas pak çastëve (18:00) në takimin me balltikët e Lituanisë për Ligën e Kombëve në Grupin C4.

Paraprakisht stafet kanë zyrtarizuar formacionet. Stafet teknike për pak minuta në fazën e nxehmjes. Shqipëria ndyshe nga sa është aluduar gjatë paradites, ka zgjedhur të hedhë në fushë një formacion ekstra. Reja i beson eksperiencës…

Rekueprimi i Abrashit besimi te eksperienca e Veselit por dhe aktivizimi i Seferit e Laçit në dukje, ia rrisin efikasitetin grupit.

Formacionet zyrtare:

Lituania: Svedslauskas,Mikoliunas, Palionis, Girdvainis, Beneta, Simkus, Dapkus, Novikovas, Golubiçkas, Lasiçkas, Laukzemis
Trajner: Valdas Urbonas

Shqipëria: Berisha, Kumbulla, Gjimshiti, Dermaku, Veseli, Bare, Laçi, Abrashi, Lenjani, Seferi, Broja
Trajner: Edi Reja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!