Kualifikuese ‘Katar 2022’: Mesi nis me fitore

10 Kombëtaret e Amerikës së Jugut nisen fushatën kualifikuese ‘Katar 2022’. Katër vendet e para në fazë finale, e 5-ta play off.

Amerika e Jugut nis fushatën kualifikuese të ‘Katar 2022’. Dhe që në fillim lajme të mira për Argjentinën dhe Uruguajin. Mesi shënoi të vetmin gol të Argjentinës me penallti ndaj Ekuadorit duke ndihmuar formacionin e Skalonit të nisë me tri pikë.

Uruguai gjithashtu bëri mirë ndaj Kilit, me golin Suarez nga 11 mtera larg dhe të Gomez. Për Kilin shënoi Aleksis Sançez por që në fund që nuk ishte i mjaftueshëm për të dalë me pikë.

Paragauai – peru u mbyll në barazim veçse në takimin e djeshëm u regjistruan 4 gola. dy për secilën skuadër.

Rezultate:

Argjentinë-Ekuador: 1-0

Paraguai-Peru: 2-2

Uruguai-Kili: 2-1

Nesër në 01:30 dhe 02:30, ndeshjet Kolumbi-Venezuelë dhe Brazil-Bolivi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!