Fangaj firmos me kusht në Shkodër

Vllaznia i beson një shkodrani me klas si Fangaj. Pas dëmtimit me Bylis, ish mbrojtësi bardhezi, u impenjua në Zagreb me operacionin dhe më pas nisi rikuprimin.

Kurbinasit me të cilin u aktivizua disa edicione, nuk besuan më te lojtari i linjës së djathë. Vetë Fangaj pak javë më parë, njoftonte largimin nga Laçi. Sot nënshkruan një parakontratë me Vllazninë.

Klubi e zyrtarizon lëvizjen në rrjete.

“Vllaznia ka bërë realitet sot edhe një tjetër firmë në kontratë. Drejtuesit e klubit në përpjekje për të ndërtuar një ekip cilësor, vijojnë edhe punën për rikthimin e futbollistëve të talentuar shkodranë që kanë luajtur me ekipet e tjera. Dhe i rradhës që rivishet kuqeblu është mbrojtësi Abdurraman Fangaj. Pas disa sezonesh aktivizimi në rradhët e Laçit, tashmë 23 vjeçari do të jetë pjesë e Vllaznisë.

Lojtari është në fazën e rikuperimit pas një ndërhyrje kirurgjikale që ka bërë kohët e fundit dhe për këtë arsye sot ka firmosur një parakontratë me klubin tonë e cila do të hyjë në fuqi në janarin e vitit të ardhshëm. Me Fangajn është rënë dakord që ai të jetë pjesë e skuadrës së Vllaznisë për 3 sezonet e ardhshme. Mirë se erdhe në shtëpi Abdurrahman!”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!