Everton ‘zeron’ Totenhemin, Vardi nis si goleador

Me skuadrën e Ançelotit, debuton edhe Hames Rodriguez

Premier Ligë:

Në Angli java e parë eci me dy takime. Totenhem-Everton (0-1) dhe Uest Bromuiç- Lieçester (0-3) u luajtën sipas programit me të dyja skuadrat udhëtuese që fitojnë nga tri pikë.

Evertoni i Ançelotit,u mjaftua me një gol Kalvert-Ljuin, në start të pjesës së dytë duke ia bërë ‘nul’ startin Zhoze Murinjos. Lesteri e pati të lehtë duke fituar 0-3 me Bromuiçin ku dy gola i shënoi Vardi me penallti.

LaLiga:

Vijarreal ndalet 1-1 nga debutuesi Hueska ndërsa takimi tjetër i derbit të Valencias mes Valencias dhe Levantes u mbyll 4-2. Më herët u luajtën Alaves- Betis Sevilje 0-1 dhe Vajadolid- Sociedad 1-1.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!