Methasani: Kualifikim historik i skuadrave shqiptare

Për ‘News-Tv’,të Maqedonisë së Veriut, gazetari i njohur sportiv i RTSH-së, Defrim Methasani, ka bërë rezymenë aktuale të skuadrave shqiptare në Europa League duke e konsideruar kalimin e tyre në turin e dytë kualifikues si historik.

Methasani, ndalet edhe te performanca e Kombëtares kuqezi dhe progonozat e edicionit të ri të Kategorisë Superiore për sezonin e 82-të Kombëtar të Futbollit.

E konsideron sërish Tiranën pretendente për titull por nuk lë prapa as Teutën e Kukësin. Në radhë si pretendent, shton edhe Partizanin e Laçin.

Video e plotë:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!