Kosova ‘heq’ dorë nga Nations, thyhet nga Greqia

U luajtën sot takimet e radhës në grupe të ndyshme për Ligën e Kombëve të Europës. Në Ligën A, Spanja dërrmon Ukrainën 4-0 me dy gola të kapitenit Serxhio Ramos dhe dy të tjerë me talentët Ansu Fati e Ferran Torres.

Zvicra e kapiten Xhakës, stopon Gjermaninë 1-1.

Asgjë e veçantë te dardanët e Shaland. Mungesat e shumta kanë privuar ndjeshëm dhe Kosova u mund në ‘Fadil Vokrri’ nga Greqia 1-2.

Rezultate sot në Nations League:

Liga A:

Spanjë-Ukrainë 4-0

Zvicër- Gjermani 1-1

Liga B:

Uells-Bullgari 1-0

Hungari-Rusi 2-3

Irlandë- Finlandë 0-1

Serbi-Turqi 0-0

Liga C:

Slloveni-Moldavi 1-0

Kosovë- Greqi 1-2

Liga D:

Andorrë- Ishujt Faroe 0-1

Maltë- Letoni 1-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!