Superkupa: Tirana-Teuta deklarojnë formacionet…live

Edicioni i 25-të i Superkpuës luhet në Elbasan Arena duke nisur nga ora 20:00.

Tirana- Teuta pas pak minutave (20:00) në ‘Elbasan Arena’ për Superkupën e Shqipërisë. Edhe pse gjatë ditëve të fundit të dy kampet kanë deklaruar se mendjen do ta kenë te kualfikueset në Europë, sot si Egbo ashtu dhe Martini, kanë hedhur në fushë formacionët më të mira të mundëshme.

Nis finalja:

22′ Gol Teuta, shënon Hebaj. Goditje dënimi për durrsakët nga jashtë zone, topi i goditur shkon te portieri Lika. Ndal veterani, por e lë topin në zonë. Vjen Hebaj dhe 0-1.

33’penallti per Teuten e fiton Lorenco Vila pas pengimit nga Najdovski.

34′ 0:2 Shënon Hebaj. Pret penalltine Lika te gjujatur nga L.Vila, por Hebaj ndjek dhe shënon golin e dytë.

77′ 1-2. Gol Tirana me Jurgen Vrapin. Vangjeli nis një top pas shpine për Ismajgecin. Topi kthehet në qëndër të zonës teksa Vrapi me një goditje fantastike me të majtën e depoziton në rrjetë.

Protokolli zyrtar i ndeshjes:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!