Super League më 25 korrik, në dy qytete…

Do të luhet me sistem grumbullimi vetëm në Dalian dhe Suzhou. 16 skuadrat janë ndarë në dy grupe. Ende nuk është vendosur nëse do të ketë spektatorë.

Kampionati kinez i futbollit do të fillojë më 25 korrik, pesë muaj pas datës së përcaktuar dhe vendimit për të shtyrë gjithçka për shkak të epidemisë së koronavirusit.

Federata kineze e njoftoi këtë, duke sqaruar se për arsye shëndetësore, 16 skuadrat e Super League do të ndahen në dy grupe dhe do të luajnë vetëm në dy qytete, në Dalian dhe Suzhou.

Nuk është saktësuar ende nëse takimet do të zhvillohen me dyer të mbyllura për tifozët.

Lojtarët e huaj, megjithatë, nuk mund të jenë në gjendje të bashkohen në ekipet e tyre, pasi Kina ende ndalon pothuajse të gjithë shtetasit e huaj të hyjnë në këtë vend për shkak të Covid-19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!