Nju Jorku: Mirupafshim më 2021-shin!

Maratona e Nju Jorkut, eventi më i madh në botë, e cili ishte planifikuar për t’u zhvilluar si përherë më 15 korrik në rrugët e qytetit amerikan, ka njoftuar anulimin e saj për shkak të pandemisë globale me Covid-19.

Për rastësi ky ishte edhe edicioni i 50-të i këtij eventi sportiv, në të cilin marrin pjesë mbi 50.000 vrapues, 10 mijë vullnetarë dhe mbi 1 milionë njerëz, që e ndjekin garën përgjatë rrugëve nga kalon maratona e Nju Jorgut.

“Mirupafshim në 2021-shin”, janë detyruar të shprehen organizatorët e këtij aktiviteti sportiv me përmasa edhe ndërkombëtare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!