Klop: “Vendosni shpejt, ne luajmë…’

Të gjithë e dinë se ka gjëra më të rëndësishme se futbolli. Duhet të gjendet një zgjidhje. Nuk e di nëse është më mirë të luash me dyer të mbyllura.

Problemi është se nëse nuk jeni në stadium, je në një bar. Duhet të respektojmë, kemi familje, pranojmë çdo vendim”.

Është deklarata e trajnerit të Liverpulit Klop në vigjilje të takimit ty kthimit në Champions League me Atletiko Madrid.

Trajneri i Reds, Jurgen Klop, flet për Koronavirusin emergjent. Argumenti për të mbyllur dyert nuk është shumë i mirëpritur për teknikun gjerman ndërsa u përgjigj në një kundër pyetje në lidhje me Koronavirusin.

Ne jemi pjesë e shoqërisë, kemi një familje në shtëpi. Futbolli është diçka e zakonshme për të gjithë dhe kështu nuk është më një lojë. Ne duhet të luajmë nesër, por shpresoj që të vendoset shpejt se çfarë bëhët“-tha gjermani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!