Veleçiku ngjitet në ‘Tërbun’, Dinamo pa busull

Kategorisë së Parë, nisi me ‘play-out’, me 5 takime të sotme. Në epiqender gara për për skuadrat që do të rrëzohen një kategori më poshtë si dhe ato që do të qëndrojnë.

Dy takimet e Grupit A dhanë fitoren e Egnatias ndaj Dinamos ndërsa Veleçiku fiton thellë në ‘Ismail Xhemali’ të Pukës me Tërbunin 1-4.

Te Grupi B, Ilira fiton 4-2 me Shënkollin, teksa Devolli mundi në shtëpi Turbinën 2-1. Sfida e Orikumit mes Orikut dhe Elbasanit në program sot, nuk u luajt. Pengesë kushtet klimaterike. Vendos Sektori i Garave për datën e re.

Rezultatet:

Grupi A:

Tërbuni-Veleçiku 1-4

Egnatia- Dinamo 1-0

Grupi B:

Devolli- Turbina 2-1

Iliria-Shënkolli 4-2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!