Verdikte në javën e…fundit

Luhet sot në orën 14.00 java e 18-të e Kategorisë së Parë. Në valle formula e renditjes së fazës së tretë e cila këtë edicion, ka pësuar ndryshime goxha thelbësore.

Katër skuadrat e para të secilit Grup, do luftojnë për vendin e parë që të dërgon automatikisht në Superiore.

Dy të dytat, takim mes tyre dhe në fund ndeshje ‘play-off’-i me të 8-ën e Kategorisë Supriore në fushën e kësaj të fundit për një vend tjetër të elitës.

Pjesa tjetër, (vendi i 5-të deri te i 10-ti) do duhet të luajë për qëndrim. Në Grupin A, Egnatia ezauron pushimin.

Ndeshjet sot ora 14:00

Grupi A:

Tërbuni-Burreli

Velecciku-Dinamo

Besëlidhja-Erzeni

Kastrioti-Korabi

Grupi B

Pogradeci-Turbina

Lushnja-Iliria

Elbasani-Shënkolli

Orikumi-Apolonia

Devolli-Besa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!