Haland një gjeni, te Junajtid e evituan…

Norvegjezi 19-vjeçar Erlind Haland, vijon çmendurinë me Dortmundin duke konfirmuar se është i destinuar që të bëhet një nga emrat më të mëdhenj të futbollit europian.

Dy golat e djeshëm ndaj PSG në Champions, kanë trazuar ‘botën’ dhe ekspertët sjellin në vemendje situatat e lojtarit para se të vishte fanelën e gjermanëve.

Mediat angleze thonë:

Erling Haland ndërsa ishte pjesë e Salsburg, u takua me përfaqësuesit e Mançester Junajtid në dhjetor 2019.

Thuhet se 19-vjeçari i tha Ole Gunar Solskjaer, se donte të bashkohej me klubin e tij të Mançesterit.

Sidoqoftë, te Junajtid, nuk ishin të interesuar të merreshin me agjentin e yllit – Mino Raiola

Si rezultat, Haland, përfundoi në Borusia Dortmund”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!