Mercedes, gati makinat e reja…

Në Formula 1, data 14 shkurt, është dita e prezantimit zyrtar të makinave të ‘Mercedes 2020’. Vemendje maksimale për të zbuluar format e ‘W11’.

Në makinat do shihen edhe ndryshimet nga sponsori i ri. Një shigjetë e argjendtë në sinjale, mjaft estetike.

Këto dhe të tjera, në makinat që sërish do të jenë në duart e Luis Hamilton dhe Valteri Botas.

Mercedes, mbetet ende skuderia për tu mundur. Pas 6 titujve pilotë e konstruktorë, Mercedes drejt rekordit 7.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!