Adebajor, lojtari më i paguar i historisë…

35 vjeçari Emauel Adebajor, thyen rekordin në Paraguaj. Ish- futbollisti i Arsenalit, Sitit, Totenhemit dhe Realit, nisi pak ditë më parë aventurën e radhës duke nënshkruar për Olimpia.

Duke folur për këtë lëvizje pronari i klubit amerikano-latin Miguel Brunote, ka deklaruar se ka thyer çdo rekord për të marrë sherbimet e lojtarit nga Togo.

Shifra që Adebajor do të marrë te skuadra e re, shkon në 12 milion dollarë në vit. Kjo është shifra më e lartë që një lojtar merr në kampionatin paraguajan në të gjithë kohërat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!