Di Biaxho, në krye të SPAL

Ecuria e dobët e SPAL në Seria A duke rrezikuar seriozisht rrëzimin, i ka shtyrë drejtuesit e klubit nga Ferraratë marrin hapa konkretë.

Klubi njoftoi sot se ka hequr dorë nga trajneri aktual Leonardo Sempliçi dhe në vend të tij është vendosur Luixhi Di Biaxhi

Në të kaluarën ish mesfushori i Interit, në rolin e teknikut,ka drejtuar përfaqësuesën e moshave të Italisë deri në 21 vjeç.

Me SPAL, këtë edicion mbron portën edhe portieri i Kombëtares shqiptare Etrit Berisha.

Ndërkaq, prezantimi, konferenca për shtyp dhe detaje të tjera që lidhen me stafin, janë parashikuar për nesër në orën 17:30 në prezencë të pronarit të klubit, Simone Kolombarini

Klubi e zyrtarizon në Twiter:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!