Berisha gati ti bashkohet Muriqit…

Vedat Muriqi dhe rritja e tij te Fenerbahçe, duket se i ka bërë drejtuesit e klubit të madh turk, të hedhin vështrimin te të tjerë futbollistë shqiptarë.

Nisur nga kjo pistë, së fundi raportohet se ‘fenerët’, duan të marrin nga Salsburgu, Mergim Berishën.

Fillimisht oferta për sulmuesin 21 vjeçar me paspaortë gjermane, mbetet te kërkesa për huazim ndërsa në qershor, klubi do të tentojë blerjen e kartonit.

Nëse realizohet kjo lëvizje, atëherë Fenerbahçe do udhëhiqet në vijën e parë nga dy sulmues shqiptarë të Kosovës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!